restoilluminati.pl otwiera przed Tobą świat pełen niesamowitych możliwości

Napisz do nas i przedstaw się

Wstępne szkolenia BHP

Gabriel Czarnecki 2019-07-13 0 komentarzy
Wstępne szkolenia BHP

Kodeks pracy przewiduje, że każdy nowo przyjęty do pracy pracownik musi przejść wstępne szkolenie BHP. Szkolenie takie musi obejmować m.in.: instruktaż ogólny, stanowiskowy, a także szkolenie z pierwszej pomocy. Wielu pracowników i pracodawców traktuje szkolenia BHP i PPOŻ jako zło konieczne. Czy zastanawiali się Państwo, dlaczego tak się dzieje? Nie ulega przecież wątpliwości, że bardzo ważne są takie zagadnienia, jak:

  1. Co jest istotą w zasadach BHP?
  2. Kiedy przysługuje odzież ochronna?
  3. Prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy.
  4. Co grozi za nieprzestrzeganie zasad BHP?
  5. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Niejednokrotnie znajomość tych zagadnień i ich stosowanie może decydować o życiu lub zdrowiu wielu ludzi. Z doświadczenia pracowników ośrodka szkoleniowo-konsultingowego BHP-KOMPLEX wynika, że problem często tkwi nie w programie szkolenia, a w sposobie przekazywania informacji. Dlatego prowadząc wstępne szkolenia BHP dla pracowników różnych firm i instytucji, wykładowcy zwracają na to szczególną uwagę. Dokładają oni wszelkich starań, aby informacje, jakie przekazują kursantom były:

  • merytoryczne
  • jasne
  • precyzyjne
  • zaprezentowane w ciekawy sposób.

Szkolenia z zakresu BHP i PPOŻ trzeba, co ileś lat odnawiać. Większość grup pracowniczych musi przechodzić okresowe badana BHP, co 5-6 lat. Są jednak od tej reguły wyjątki. Dla przykładu osoby zatrudnione na stanowiskach robotniczych takie szkolenia muszą przechodzić co trzy lata. Pracownicy zaś wykonujący swoje służbowe obowiązki w warunkach szczególnych i niebezpiecznych, co roku.

Rekomendowany ośrodek konsultingowo-szkoleniowy proponuje różnym firmom i instytucjom przeprowadzenie szkolenia BHP dla pracowników w firmie u klienta. Na ten cel ośrodek może też udostępnić swoje sale konferencyjne.

Zostaw komentarz