restoilluminati.pl otwiera przed Tobą świat pełen niesamowitych możliwości

Napisz do nas i przedstaw się

Sprawy o podział majątku - Warszawa

Stefan Sokołowski 2019-03-26 0 komentarzy
Sprawy o podział majątku - Warszawa

Jeżeli strony przed zawarciem małżeństwa nie podpisały intercyzy, po rozwodzie konieczny staje się podział majątku. W podziale majątku w Warszawie wsparcie merytoryczne można uzyskać w kancelarii Karoliny Karlińskiej-Markiewicz, która od strony prawnej i formalnej zajmuje się rozwodami, reprezentując swoich klientów przed sądem, negocjując z drugą stroną czy sporządzając niezbędne wnioski.

Podział majątku jest konieczny w razie braku rozdzielności majątkowej, nawet jeśli jest on efektem pracy tylko jednej ze stron. Również w trakcie trwania małżeństwa nie da się w żaden sposób podzielić majątku pomiędzy męża a żonę – taka możliwość istnieje wyłącznie przed sformalizowaniem związku. Wyłączywszy podział majątku w trakcie rozwodu, wspólnota majątkowa pomiędzy małżonkami może być zerwana wyłącznie w kilku wyjątkowych przypadkach, takich jak:

  • ogłoszenie upadłości przez męża lub żonę,
  • ustanowienie separacji,
  • skazanie jednego z małżonków z wyrokiem, który wskazuje na konieczność zerwania wspólnoty majątkowej,
  • śmierci jednego z małżonków.

Jeśli życie potoczyło się tak, a nie inaczej, nie przewidując szczęśliwego zakończenia tego, co miało trwać wiecznie, warto zadbać o jak najlepsze rozstrzygnięcie rozwodowe dla siebie. Bez wsparcia doświadczonego prawnika specjalizującego się w podziale majątku będzie to znacznie trudniejsze, jeśli nie niemożliwe. Aby uzyskać więcej informacje na temat całej procedury i dowiedzieć się, jakie usługi obejmuje wsparcie prawnika, można zajrzeć na stronę AdwokatKKM.pl.

Zostaw komentarz