restoilluminati.pl otwiera przed Tobą świat pełen niesamowitych możliwości

Napisz do nas i przedstaw się

Mocarz 75 wg - środek chwastobójczy i herbicydy

Eryk Kamiński 2021-09-04 0 komentarzy
Mocarz 75 wg - środek chwastobójczy i herbicydy

Rozrost na polu uprawnym roślin tam niepożądanych powinien być zahamowany za pomocą dedykowanych preparatów chwastobójczych. Polecaną i chętnie wybieraną przez rolników opcją jest MOCARZ 75 WG, dostępny w ofercie przygotowanej przez pracowników sklepu internetowego opryski.com. 

To produkt spełniający oczekiwania użytkownika zarówno jeśli chodzi o jego skuteczność, jak i łatwość przygotowania z niego odpowiedniej zawiesiny opryskowej. Dystrybutor proponuje go jako asortyment w postaci łatwo rozpuszczalnego w wodzie granulatu. Gramatura pojedynczej paczki (2,5 kg) pozwala szybko i bez większych problemów przygotować odpowiedni roztwór. Dostawca każdorazowo przypomina jednak, że jest to herbicyd o silnym działaniu, mogący wywoływać nieprzewidziane reakcje podczas kontaktu ze skórą i tkankami miękkimi. Należy podczas jego użytkowania zachować więc odpowiednie środki ostrożności, stosując odzież ochronną (w tym również maskę na drogi oddechowe) oraz zadbać, by preparat był przechowywany w miejscu, gdzie dostęp do niego będą mieć tylko osoby do tego upoważnione.

Jednym z elementów dotyczących bezpiecznego stosowania wspomnianego środka jest kwestia czystości zbiornika opryskowego. Przed nalaniem do niego utworzonej zawiesiny chwastobójczej należy upewnić się, że wnętrze pojemnika oraz dysze rozprowadzające zostały dokładnie umyte po poprzednim oprysku. Zmieszanie resztek użytkowanego wcześniej preparatu z herbicydem może doprowadzić do powstania mieszanki, która zniszczy uprawę oraz może wydzielać trujące dla człowieka gazy.

Zostaw komentarz