restoilluminati.pl otwiera przed Tobą świat pełen niesamowitych możliwości

Napisz do nas i przedstaw się

Co to jest detoks?

Przemysław Ostrowski 2019-05-30 0 komentarzy
Co to jest detoks?

Alkohol dla organizmu jest nie tylko kopalnią pustych kalorii. Jest on trucizną, która ma negatywny wpływ na zdrowie. Aby pozbyć się z ustroju szkodliwych „pamiątek” po przewlekłym spożywaniu wysokoprocentowych trunków, należy przeprowadzić odtruwanie organizmu.

 

Co to jest detoks?

 

Osoby pragnące zerwać z nałogiem swoją podróż ku trzeźwości powinny rozpocząć właśnie od detoksu, jest to zabieg, który umożliwia rozpoczęcie właściwej terapii uzależnienia. Wymaga on zaprzestania spożywania alkoholu, nawadniania organizmu poprzez picie płynów i elektrolitów oraz spożywania suplementów będących źródłem witamin z grupy B i składników mineralnych. Niestety odstawienie używki prowadzi do stanu objawiającego się zaburzeniami somatycznymi i psychicznymi. Zespół abstynencyjny nie u wszystkich osób przebiega w ten sam sposób, u niektórych nagłe odstawienie alkoholu prowadzi do depresji, stanów lękowych, zaburzeń snu, tików nerwowych, u innych może powodować wymioty, biegunki, wahanie ciśnienia.

 

Odtruwanie organizmu w specjalistycznym ośrodku

 

Z uwagi na pojawienie się fizycznych i psychicznych skutków zaprzestania picia wysokoprocentowych trunków detoks najlepiej przeprowadzać w specjalistycznym ośrodku, takim jak Agnus w Poznaniu. Pracujący w nim lekarze i zespół pielęgniarek to doświadczeni specjaliści, którzy zapewniają dyskrecję, motywują i wspierają w walce z nałogiem. Przed przystąpieniem do detoksu zapoznają się z historią choroby pacjenta. Pomagają złagodzić objawy będące efektem odstawienia używki, co jest możliwe dzięki zastosowaniu środków farmakologicznych (m.in. benzodiazepinów). Zabieg odtruwania nie zawsze trwa tak samo długo, czas potrzebny na detoksykację organizmu to kwestia indywidualna, zależy głównie od stopnia uzależnienia.

Zostaw komentarz