restoilluminati.pl otwiera przed Tobą świat pełen niesamowitych możliwości

Napisz do nas i przedstaw się

Lancet do glukometru

Sylwia Adamczyk 2019-07-04 0 komentarzy
Lancet do glukometru

W przekonaniu wielu diabetyków pomiar glukozy to coś mało istotnego. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Regularne kontrolowanie stężenia glukozy we krwi jest niezwykle istotne w perspektywie ochrony zdrowia i jego poprawy. Często niechęć do pomiarów wynika z lęku przed bólem w wyniku nakłucia. O ile dla osób, które regularnie wykonują badanie, jest to już formalność, to dla osób młodych, lub tych, które niedawno dowiedziały się o chorobie, sam pomiar wręcz paraliżuje. Czy istnieje zatem sposób na zmniejszenie bólu i przezwyciężenie leku przed nieprzyjemnym pomiarem? 

Rozwiązaniem jest odpowiedni lancet do glukometru, a dokładniej jego regularna wymiana. Lancet to inaczej sterylne ostrza dedykowane do poszczególnych urządzeń nakłuwających. Mało kto wie, ale przy każdym kolejnym pomiarze, lancet powinien być nowy. Takie podejście sprawi, że ostrze zawsze będzie maksymalnie ostre, co zmniejszy ranę powstającą w czasie nakłucia, a zarazem ograniczy nieprzyjemne ukłucie do minimum.

Bardzo praktyczną poradą jest również fakt, że nakłuwać nie powinno się samego opuszka, a jego bok. Szczyt palca jest mocno unerwiony stąd ingerencja w jego tkankę, może okazać się bolesna. Warto dlatego stosować maksymalnie ostrą igłę, a zarazem celować w bok opuszka.

W ramach zainteresowania warto odwiedzić stronę sklepmedyczny.com.pl, na której znaleźć można szeroką ofertę lancetów do glukometru w bardzo atrakcyjnych cenach. Dostępne tam wyroby oferują możliwość zakupu 25, 50, a nawet 100 lancetów w jednym opakowaniu. 

Zostaw komentarz